Sprawozdanie z XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych odbył się 13 grudnia w siedzibie Powiatowego Ośrodka Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie.

W konkursie wzięło udział 20 uczniów z 7 szkół podstawowych naszego powiatu.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań językiem angielskim i kulturą obszaru anglojęzycznego, propagowanie nauki języków obcych, rozwijanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy, wzbogacanie słownictwa, integracja uczniów szkół powiatu oławskiego. W tegorocznej edycji zakres konkursu obejmował wiedzę na temat geografii, historii, kultury, polityki, literatury i sportu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy etap była to część pisemna po której wyłoniono pięć osób z najwyższą ilością punktów, którzy w części ustnej odpowiadali na pytania z wiedzy o Stanach Zjednoczonych.

Laureaci:

I miejsce Szymon Sucharski ze Szkoły Podstawowej w Chwalibożycach

II miejsce Zuzanna Obrycka z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie

III miejsce Aleksander Roguski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Oławie

Wyróżnienia: Adam Burzyński oraz Martyna Czarnota z Gminnej Szkoły Podstawowej

Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Oławie
Organizatorami konkursu były Agnieszka Szawan – Paras (doradca metodyczny) Iwona Kivrak i Agata Rodziewicz – Struzik (nauczycielki języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy).